Víkend ve formě ladění na MČR
Dnes je 23.09.2018

OB v ČR | Orientační běh | 18.06.2018

Poslední oblastní žebříčky jara, a dokonce i první půlky sezóny, se konaly právě tento víkend. Bojovalo se nejen o nominace na zářijové MČR na klasice, ale ladila se také forma na Mistrovství na krátké trati, které  začíná již tuto sobotu v Chlébském.

Mistrovství oblasti (CTB)

Na okraji Chotěboři kolem řeky Doubravy se běžel 10. závod ligy Vysočiny a MO na klasické trati. Na nejdelší ženské trati si pro 1. místo doběhla Petra Snížková před Hanou Polednovou a Hanou Culkovou. Mužskou 11kilometrovou klasiku vyhrál Vojtěch Vacek s minutovým náskokem na Martina Baiera a Marka Prášila.

Mistrovství oblasti (BOR)

Mistrovství Ještědské oblasti na klasice bylo tvrdou zkouškou fyzičky i psychické odolnosti závodníků. Z celkových 798 závodníků jich 124 vzdalo závod nebo bylo disk. Závod se konal v extrémně členitém skalnatém terénu, který neuspěl s kandidaturou na MČR na krátké trati 2018. A ve spojení s horkým, dusným počasím byl závod opravdu náročný. Mezi ženami vyhrála Iva Rufferová pouze o 17 vteřin před Kateřinou Kaškovou, třetí Romana Mrázková ztratil přes 10 minut. V kategorii H21L, která měřila 8,5 km, vyhrál v čase 79:22 Baptiste Rollier, který za sebou nechal o více než 2 minuty Matěje Klusáčka a Tomáše Dlabaju.

Mistrovství oblasti (SKM)

Mistrovství MSK oblasti na klasice proběhlo v sobotu ve Věžkách u Kroměříže v místy velmi členitém terénu (drobná údolí a erozní rýhy). Pořadatelé v rámci revize mapy vypsali soutěž o to, kdo si přinese z lesa nejvíce klíšťat. Tuto soutěž vyhrál hlavní kartograf Víťa Peček ml., který si jich po návratu z lesa napočítal na sobě najednou 42. V kategorii D21C jasně vyhrála Marta Lučanová v dresu Pardubic, na stupních vítězů ji pak doplnily Eva Pekarová a Jitka Jeřábková. Mezi muži byl souboj o prvenství napínavější. Michal Smola nakonec porazil více chybujícího kolegu z TZL Jana Kolárika jen o 9 vteřin. Třetí Roman Horyna ztratil minutu a půl.

Oblastní žebříček (UBM)

U přírodního koupaliště v Říčanech u Brna bylo shromaždiště 7. závodu Jihomoravské ligy. Běžela se klasická trať, kterou ztěžoval hlavně podrost a příkré svahy v údolí Říčanského potoka. S těmito nástrahami si nejlépe poradili Tereza Odehnalová (2. Lucie Korpasová, 3. Veronika Ptáčková) a Radovan Čech (2. Jiří Hlaváč, 3. Tomáš Sychra)

Oblastní žebříček (SNA)

V Kramolné u Náchoda uspořádal tamní orientační klub oblastní žebříček na krátké trati. V zajímavém terénu s rozmanitými hustníky i zbytky těžby vyhrála Karolína Teplá, jen o 7 sekund před Lenkou Mechlovou, třetí byla Martina Zvěřinová. Mezi muži na trati 6,1 km zvítězil i přes větší chybu na K1 Petr Losman, za ním byl druhý Vojtěch Kettner a třetí byl  nakonec o 1 vteřinu David Hepner.

Mistrovství oblasti (ZLH)

Mistrovství Hanácké oblasti na klasice bylo uspořádáno v Zlatých Horách – Rejvízu. Tratě v pestrém terénu bohužel trochu znehodnotil kůrovec, díky kterému v prostoru závodu muselo vzniknout množství pasek. Staviteli tratí předzávodní tipy na vítěze úplně nevyšly. Zvítězili Radka Sklenářová a Jakub Glonek, které na stupních vítězů doplnili na druhých místech Marta Murawska a Petr Horvát. O stupínek níže pak skončili Anna Górnicka-Antonowicz a Stanislav Mokrý.