Telegraficky: Páteční SP ve Švýcarsku
Dnes je 17.10.2017

OB ve světě | Orientační běh

V pátek 14.10. odstartovala finálová série Světového poháru ve švýcarském Aarau. Na programu byly sprintové štafety, Češi obhajovali loňské výborné 4. místo. Česká reprezentace běžela v sestavě Jana Knapová – Jan Petržela – Vojtěch Král – Denisa Kosová.

sp_1

Češi před startem. Foto: (c) OWC Final a (c) Rémy Steinegger

Zajímavostí bylo, že každý člen štafety běžel dva okruhy, start a cíl byl vždy na stejném místě. Běželo se za deštivého počasí v terénu, který se skládal ze sídlištní zástavby, parku i příměstského lesa.

sp_3

Start závodu. Vpravo Jana Knapová se startovním číslem 6. Foto: (c) OWC Final a (c) Rémy Steinegger

Bohužel závod se Čechům nevyvedl podle představ, na 1. úseku udělala Jana Knapová hned na 1. kontrolu 45 s chybu a byla tak hned po startu na posledním místě.

sp_2

Chyba Jany Knapové na 1. kontrole.

Závod ovládli Švýcaři (i když po prvním úseku byla 1. štafeta až na 12. místě se ztrátou půl minuty). V neredukovaném pořadí obsadili 1., 3. a 4. příčku, mezi ně se vklínila jen štafeta Švédska. V redukované podobě byli vyhlášeni následující státy: 1. Švýcarsko, 2.Švédsko, 3. Dánsko. Češi doběhli desátí, v redukovaném pořadí jim patří 8. příčka.

sp-uvodni

Vyhlášení. Foto: (c) OWC Final a (c) Rémy Steinegger

Výsledky

1 Switzerland 1  (Friederich Rahel, Kyburz Matthias, Hubmann Daniel, Wyder Judith) 56:08:00

2 Sweden 1 (Strand Lina, Svensk Emil, Leandersson Jonas, Jansson Helena)  +0:31

3 Switzerland 2  (Roos Elena,  Kyburz Andreas,  Howald Florian,  Hauswirth Sabine) +0:39

10 Czech Republic 1 (Knapová Jana,  Petržela Jan,  Král Vojtěch,  Kosová Denisa)  +3:53