Sprint World Games: Král v TOP10, Janošíková 16.
Dnes je 24.09.2017

OB ve světě | Orientační běh

Úvodním závodem v orientačním běhu na Světových hrách v polské Vratislavi byl sprint. Zázemí pro arénu poskytlo náměstí Nowy Targ, na kterém byla postavena poměrně velká tribuna společná pro orientačním běh a soutěže ve sportovním lezení.

Ženy

Jako první se mohly do historického centra Vratislavi podívat ženy, které startovaly od 11:00. Délka trati 3,8 km a směrný čas 14 a půl minuty. Už tyto čísla jasně naznačovala, že půjde o velmi rychlý závod, ve kterém bude rozhodovat hlavně fyzická připravenost. Směrný čas byl nakonec ještě o půl minuty pokořen sprintovou královnou Majou Alm z Dánska. Ta časem 13:59 porazila o 33 vteřin Elenu Roos a o 40 třetí Linu Strand.

Výborný výkon předvedla česká reprezentantka Tereza Janošíková, která vybojovala 16. místo a dostala se i do hledáčků režie IOF. “Asi jsem v tom úplně neviděla ty záludnosti, možná tam ani nebyly. Bylo to prostě pravá-levá, běž, běž a nepřeběhni,” sdělila Terka po doběhu. Bohužel Denisa Kosová si přivodila svalové zranění a v důsledku toho pak udělala i chybu a závod dobíhala ztěžka. Zatím to ještě bolí, ale snad se dá do middlu a hlavně štafet do kupy.

World Games – sprint women

Teraza Janošíková dnes vybojovala krásné 16. místo, muži ještě nyní bojují na trati. Jak Terka vidí dnešní závod?

Zveřejnil(a) O-News.cz dne 25. červenec 2017

Muži

V pravé poledne byl odstartován závod mužů. Stejně jako u žen se na trať vydala čtyřicítka závodníků, na ně čekalo na trati dlouhé 4,4 km 21 kontrol a pouhých 10 metrů převýšení. Těsná bitva o vítězství probíhala mezi Yannickem Michielsem a Jerkerem Lysellem. Druhý jmenovaný nakonec o 2 vteřiny zvrátil závod ve svůj prospěch a získal zlatou medaili. Třetí místo v závěru trati získal Matthias Kyburz, který o pár vteřin pokořil Ruslana Glibova.

Volby postupů v podání nejlepších 3 mužů

Vojtěch Král potvrdil své sprintové kvality a 9. místem se zařadil do TOP 10. Druhý český závodník Jan Petržela více ztratil v úvodu trati a se ztrátou 1:13 mu patřilo až 25. místo.

World Games – sprint men 2

World Games – sprint men

Zítra se vydá osmdesátka kvalifikovaných závodníků na sever do města Trzebnicza, kde se z areálu místního akvaparku poběží krátká trať. Startuje se již od půl desáté, tak fanděte našim závodníkům!