Předstartovní horečka: Loby nakonec zrušeny
Dnes je 23.01.2018

LOB | Předstartovní horečka | Závody

Edit 22:45: Víkendové závody jsou nakonec zrušeny. Pořadatelé i přes předchozí pozitivní avizo se rozhodli závod ve čtvrtek večer zrušit: “Strojová úprava stop je za současných podmínek nemožná. Skútr i rolba se propadají do mokrého podkladu a na mnoha místech míchají bláto se sněhem. Vzhledem k tomu, že i zítra má být teplota kolem nuly a zem pod sněhem je prosáklá vodou není už naděje, že by se to mělo zlepšit.”

Cukroví, vánočka, kapřík, šampáňo, chlebíčky…  Jak lépe shodit nabraná kila a utvrdit se v novoročních předsevzetích, než vyjet do Krkonoš na druhý letošní víkend ve znamení lyžařského orientačního běhu. Organizace se zhostil sportovní klub Studenec. Na programu jsou hned tři závody, z toho dva mistrovské. V sobotu se jede Mistrovství ČR na klasické trati, v neděli dopoledne MČR štafet a víkendové klání vyvrcholí žebříčkovým závodem na krátké trati v neděli odpoledne.

Čtvrteční stav stop v Roudnici.

Centrem závodů je Roudnice v Krkonoších, horská vesnice ležící ve výšce okolo 800 m n. m. a centrum zimního turistického ruchu. V okolí se nachází síť běžeckých tratí, které pořadatelé využijí a rozšíří o síť skútrových stop pro uspořádání pořádných závodů v drsném prostředí našich nejvyšších hor.

Druhý víkend Českého poháru v LOBu pořádá SK Studenec v Roudnici v Krkonoších, okolo které se nachází síť běžeckých stop, která spolu se skútrovými stopami pořadatelů utvoří prostor závodu.

Ještě do středečního poledne nebylo kvůli nepřízni počasí zcela jasné, zda-li budou vůbec pořadatelé schopni akci uspořádat. Závody se ale po dlouhé úvaze organizátorů konat budou. V prostoru závodu zůstal na drtivé většině ploch základ starého sněhu ve vrstvě od 5 do 20 cm. Na něj v průběhu noci připadlo zhruba 5 cm nového sněhu. Místa, kde základ nezůstal, pro závod pořadatelé nepoužijí. Vzhledem k aktuálnímu výhledu počasí s postupným ochlazováním by už nemělo dojít ke zhoršení sněhových podmínek.

Základ je cca od 750 m.n.m. Bažinky se musí objet.

Další informace jako pokyny, startovky, parametry tratí budou zveřejněny až v pátek odpoledne, protože se musí upravit pro aktuální situaci.

Užitečné odkazy:

 

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *