MS škol: studenečtí vyhráli hodnocení týmů!
Dnes je 17.10.2017

OB ve světě | Orientační běh

Dnes skončilo Mistrovství světa škol, které se konalo v italském Palermu od neděle 23. dubna. Po modelovém závodě proběhl první individuální závod, a to na klasické trati (o závodě jsme psali zde). V úterý byl na programu společenský den, ve středu pak kulturní festival. Ve čtvrtek závodní program ukončila krátká trať. Česko reprezentovat tým ZŠ a MŠ Studenec a nevedl si vůbec špatně.

Česká výprava na zahájení MS. Foto: Dana Chrástová.

Studenečtí chlapci běželi trať School M2, čtvrteční trať měřila 3,1 km. Nejlepší z Čechů byl čtvrtý Lukáš Link, který ztratil na vítězného Petera Brabeka z Rakouska 3,5 minuty. Desátý doběhl Vít Štefan (za Linkem o dalších 3,5 min zpět), 15. místo bral Dominik Urban (35. Synek). V dívčí kategorii School W2, která byla dlouhá 2,4 km, uspěla Tereza Chrástová. Studenecká dorostenka vybojovala bronzovou medaili, když ztratila na vítězku Merryn Stangroom necelou minutu a půl. Další pořadí českých závodnic: 19. Ivana Hrnčířová, 27. Linda Zahradníková.

Bronzová Tereza Chrástová na krátké trati na MS škol. Foto: FB ISF WSC Orienteering

Po závodech na klasické trati (v pondělí) a na krátké trati (ve čtvrtek) se zvlášť v chlapecké a dívčí kategorii udělal žebříček týmů. Do celkového hodnocení se započítalo 3 nejlepší výsledky z klasické trati a 3 nejlepší výsledky z krátké trati. Velkou radost nám udělali studenečtí chlapci, kterou svoji kategorii ovládli! Dívky ze Studence obsadily devátou pozici.

Terény byly v italském Palermu náročné. Mapa je z modelového závodu.