MČR HROB Krkonoše: Vítězství pro muže z “Turnova”
Dnes je 21.11.2018

OB v ČR | Reportáže | Závody | 06.11.2018

Jeden listopadový víkend patří tradičně poslednímu pěšímu MČR roku – Česká asociace rogainingu každoročně zaštiťuje Mistrovství ČR v horském orientačním běhu. To se letos odehrálo v malebné krajině Krkonošského národního parku. Centrum závodu pro téměř 300 přihlášených dvojic poskytl lyžařský areál v Herlíkovicích, ve kterém bylo také zajištěno ubytování pro závodníky. Pro závod byla použita speciální mapa 1: 30 000 s ekvidistancí 10 metrů.

Sobotní závod byl na rozdíl od některých předchozích ročníků s pevným pořadím kontrol (občas bývala první část volné pořadí kontrol a poté pevné), tudíž se hned po hromadném startu vytvořil had závodníků stoupajících do strmého kopce. Počasí bylo ryze listopadové – mlha a teplota kolem 5°C, k tomu navíc náročné kopcovité tratě (nejdelší kategorie mužů HH na trati nastoupala na 32 kilometrech kolem 1600 metrů převýšení. Mezi muži s náskokem 7:46 zvítězil Martin Luštický a Pavel Hradec,v mixech vedli Pavel Štryncl a Zuzana Weissová, ovšem v jejich kategorii byly v odstupu do 5 minut další 4 týmy. V kategorii žen to vypadalo na jasnou dominanci Dominiky Plochové a Báry Margoldové, které si vybudovaly náskok téměř půl hodiny.

Vítězové kategorie HH Martin Luštický a Pavel Hradec měli o svém vítězství jasno, a tak mohli již 3 kontroly před cílem rozdávat úsměvy fotografům.

Nedělní etapa, která se startovala hendikepově již přinesla závodníkům slunce nejen do duše. Během závodu se vyjasnilo a otevřely se úchvatné výhledy na krkonošské vrcholy. Závodníky také čekaly fyzicky o něco jednodušší tratě, ovšem stejně jako předešlý den s řadou zásadních voleb postupů. Kategorii mužů nakonec opravdu ovládli Martin Luštický a Pavel Hradec, kteří navýšili svůj náskok a dvojici Petr Losman a Aleš Barcal porazili o 15:40, z třetího místa se radovali Daniel Pek a Ladislav Semrád. V mixech se pořadí velmi promíchalo – z 4. místa se do čela vyhoupli reprezentanti Anna Štičková a Matouš Fürst. Druhé místo brala Lenka Mechlová a Zdeněk Vošťa, bronzovou medaili těsně ukořistili Zuzana Weissová a Pavel Štryncl. V ženách si pro jasné vítězství doběhly Dominika Plochová a Bára Margoldová.

V kategoii HD letos zvítězili Anna Štičková a Matouš Fürst (foto: web pořadatele)