Kde se běhalo o víkendu?
Dnes je 16.12.2018

LOB | Orientační běh | 18.02.2018

Uplynulý víkend patřil nejen zimním ligám, ale také juniorskému reprezentačnímu soustředěnía dorostenecké akademii. Zapomenout rozhodně nesmíme na Olympijský festival, v rámci něhož se konal i závod v LOBu.

Olympijský festival

O víkendu se v Mostech u Jablunkova konal Olympijský festival a po oba dny na něm nechyběl LOB! Na třech tratích o délce 300-900 metrů, které byly v prostoru hustě protkaném stopami různé kvality, se představilo několik desítek běžců, převážně nováčků. Nejrychlejšími na nejdelších tratích byli Tereza Mrózek a Jakub Martínek.

Jizerská padesátka

51. ročník Jizerské padesátky v Bedřichově byl tradičně s orienťáckou účastí. A nutno říci, že se orientační běžci neztratili. Jakub Škoda dojel  88., reprezentanti Jan Šedivý a Pevel Kubát 108.,resp. 189., Jan Procházka kvůli nemoci nenastoupil. Další desítky orienťáků se taktéž postavily na start a výsledků v TOP100 bylo hned několik (Luštický, Francke, …).

Jakub Škoda na startu Jizerské 50

Předjarní kotár

Velmi kvalitně obsazeným závodem byl Předjarní kotár, závod konaný v obci Pohora přímo na hranici Olomouckého a Jihomoravského kraje. Na 10 kilomentrové klasice s převýšením 340 metrů zvítězil Johan Vavrys, za nímž o 3 minuty doběhl Jan Grundmann a pro třetí místo si doběhl Štěpán Dlabaja.

Sněhulákův kufr

Na jihu Čech písečtí pořadatelé uspořádali páté kolo Sněhulákova kufru. Pro závod využili mapu Hromová jedle, na které se loni běžel dvojzávod Žebříčku B – Čechy. Na klasické trati měřící 8,59 km byl nejrychlejší s časem 76:39 Jan Beneš, druhé místo obsadila Jana Benešová a třetí byl Lukáš Šmahel.

Onos cup

Další závod Brněnské zimní ligy, tentokrát v sídlištní zástavbě na mapě Žabotunel. Vítězství v hlavních kategorií patří Barboře Zháňalové a Pavolovi Bukovacovi (oba ZBM).

Jedna z tratí Onos cupu

Borcup

Předposlední Borcup se odehrál v srdci Liberce. Na trati šlo o to během 75 minut najít co nejvíce kontrol a spočítat na nich počet kontejnerů na plasty. Jako největší třídič odpadu se nakonec ukázal Tomáš Vácha, který o bod porazil Petra Karvánka.

Valentýnské Motání

V sobotu 17. února se to v Ústí nad Orlicí hemžilo svitem čelovek. Důvod byl jednoduchý – uskutečnil se tu již 9. ročník prestižního nočního závodu Valentýnské motání. Zázemí bylo v restauraci Šnyt a běhalo se na sprintové mapě Štěpnice. Start byl hromadný, na závodníky čekalo scorelaufových 15 kontrol, které obíhali systémem 5 – 4 – 3 – 2 – 1. Nejprve tedy museli sebrat libovolných pět kontrol, poté povinný návrat do prostoru startu/cíle, občerstvit se jedním z panáků a vyrazit na libovolné čtyři kontroly, opět se vrátit atd. Děti obíhaly pouze libovolných šest kontrol (systém 3 – 2 – 1) a lišilo se i jejich občerstvení (sušenka a jablečný mošt).

V mužské kategorii HE si pro putovní pohár nakonec doběhl Jan Fátor (DOB), druhý byl dorostenec Ondřej Paleček (LPU). V ženách zvítězila místní závodnice Lucie Brožková (KUO).

Jarní turnovská liga

Velmi technický middle v Českém ráji na Branžeži připravili Jan Schulhof a Miška Omová. Hlavní trať běžela třicítka závodníků a závodnic z celé republiky a z Německa. A vítězství putuje právě k našim severním sousedům zásluhou Matthiase Kretzchmara, na druhém místě pak už byl domácí borec Patrik Horák, který o 13 vteřin porazil kamenického Ondřeje Semíka. Mezi ženami byla nejlepší domácí Iva Rufferová.Formálně by vítězství mělo patřit Janu Schulhofovi, jenže jeho vítězství je zahaleno temnou rouškou podezření z dopingu, bouchnul tam před závodem paralen. A taky to stavěl, roznášel a sbíral.