Kde se běhalo a jezdilo o víkendu?
Dnes je 23.10.2017

LOB | OB v ČR | Orientační běh

Kromě závodů Českého poháru a MČR štafet v LOBu, ze kterých připravujeme samostatný článek, se o uplynulém víkendu konalo několik dalších o´akcí.

Radostický sprint

Po čtrnácti dnech se v Brně opět něco o-dělo. V Radosticích pokračovala OB liga Radostickým sprintem. Už dopoledne proběhl mezi orienťáky oblíbený Brněnský běžecký pohár. V něm se ve výsledcích orienťáci opět neztratili. V hlavní kategorii doběhl na 4. místě Ondra Novotný, na kratší 5km trati byla z orienťáků nejrychlejší Natalie Hiklová. Odpolední Radostický sprint s hromadným startem byl ale spíše krátkou tratí. Mezi ženami byla nejrychlejší Terka Korpasová s časem kousek nad půl hodiny. Brněnské muže porazil nestárnoucí Mára Prášil, který stlačil čas pod půl hodiny. Vyhrál díky lepší volbě do cíle, při které se dostal před do té doby vedoucího Ondru Novotného.

Brněnský LOB

V neděli se pak v Brně konal i malý závod v LOBu. Mezi Útěchovem a Vranovem vznikla nová mapa a pořadatelé z Adamova, Vladimír Schmid, pro necelou třicítku účastníků připravil scorelauf. V lese bylo 14 kontrol a závodníci si měli vybrat svých 10 nejrychlejších. To zvládl nejrychleji Jan Panovec a mezi ženami Martina Jindřišková.

Benešovský kotár

V okrese Blansko uspořádali pořadatelé z KOB Konice závod v LOBu. Jelo se na mapě Paprč (mírně rozšířené o ortofoto). Vítěz hlavní trati , Petr Kašpar, zvládl 9,2km dlouhou trať těsně pod hodinu.

5. závod BorCupu

Nedaleko Nového Boru na mapě Borek – část Kašpák (z roku 1988) se konal 5. BorCup. Jednalo se o závod s hromadným startem, různě bodovanými kontrolami a časovým limitem 120 minut (ten byl kvůli množství sněhu prodloužen z původních 80 minut). Suverénně zvítězil Jan Pavlovec, který oběhl všechny kontroly v čase 83:29.

Na článku spolupracoval regionální zpravodaj Jan Drábek.