CEYOC Middle: Šest medailí pro Česko
Dnes je 24.04.2018

OB ve světě | Orientační běh | 08.04.2018

Středoevropské utkání mládeže, tzv. CEYOC, který se od pátku do neděle konal v Maďarsku ve městě Csákvár dnes zakončila krátká trať. Běželo se ve stejném terénu jako sobotní klasika.

Českým barvám se velmi dařilo v kategorii mladších dorostenek D16, kde si pro vítězství doběhla Elin Martanová a druhé místo 1:44 minuty zpět obsadily Anna Karlová spolu s Michaelou Dittrichovou se shodným časem (4. Boglárka Czakó (HUN), 5. Kateřina Blažková, 6. Adéla Vandasová).

Dvě medaile přidali mladší dorostenci. Stříbro vybojoval Lukáš Richtr a bronz Šimon Mareček. Zlato však zůstalo v Maďarsku zásluhou domácího Zoltána Bujdosó (4. Péter Gönczi, 5. Áron Szuromi (oba HUN), 6. Jan Sztranek (POL).

Mapa krátké trati kategorie H16.

Ve starších dorostenkách D18 Češky na medaili nedosáhly, když první dvě místa obsadily domácí Maďarky. První skončila Csilla Gárdonyi a druhá Hanga Szuromi. Třetí místo pak obsadila polská závodnice Adrianna Biederman (4. Imola Kálmán, 5. Dorka Hajnal (obě HUN), 6. Nikola Thýnová).

Také ve starších dorostencích H18 zůstalo zlato v Maďarsku zásluhou Balázse Egei, 23 vteřin na něj ztratil druhý Dan Pavlovec, pro bronz si pak doběhl Polák Piotr Rzeńca (4. Ferenc Jónás, 5. Marcell Szabó, 6. Josef Nagy).

V medailové klasifikaci Češi nestačili na domácí Maďary, kteří získali sedm prvních míst. Všechna česká první místa získali mladší dorostenci a dorostenky. Nutno ale podotknout, že hlavním smyslem tohoto mezistátního utkání není hon za medailemi, ale nabrání zkušeností a porovnání se s vrstevníky na prahu nové sezóny a to se se snad povedlo velmi dobře. Hlavní dorosteneckou akcí sezóny bude ME dorostu, které hostí letos na přelomu června a července Bulharsko.

“Letošní CEYOC hodnotím velmi pozitivně. Pořadatelé to až na nějaké chybky v bulletinu zvládli dobře. Terén byl dobře průběžný a kopcovatý. Atmosféra v týmu myslím velmi dobrá,” zhodnotil krátce celé klání dnešní stříbrný medailista Lukáš Richtr.

Český tým na CEYOC. Foto: Jiří Čech.