Česká štafeta stříbrná na MS v Trail-O!
Dnes je 22.09.2018

Trail O | 14.08.2018

Současně s Mistrovstvím světa v orientačním běhu probíhalo v Lotyšsku i Mistrovství světa v trail-o. Odehrávalo se ve druhém největším lotyšském městě Daugavpils asi 250 km vzdáleném od Rigy.

Česká stříbrná štafeta v kategorii Para.

Všechny závody probíhaly v těsné blízkosti města v lesích s porostlými pískovými dunami. Jednalo se tedy o terény bohaté na všelijaké vrstevnicové tvary.

Na 150 sportovců z 25 zemí soutěžilo ve třech disciplínách.

První  z nich TempO se skládala z kvalifikace a finále. Po skvělém úvodu, kdy náš Tomáš Leštínský vyhrál jednu z kvalifikačních skupin, se ve finále už tolik nedařilo, a tak nejlepšího výsledku dosáhl Pavel Kurfürst, když byl 14. a Tomáš Leštínský, který obsadil 16. místo. Zvítězil Petteri Hakala z Finska.

V disciplíně PreO, která se vždy skládá ze dvou etap, jsme v katergorii Para obsadili dvě místa na velké bedně. Jana Kosťová byla čtvrtá a Bohuslav Hůlka šestý.

V kategorii open byl z našich nejlepší Pavel Kurfürst na 8. místě, když po prvním dnu byl dokonce šestý.

Největší naděje jsme si dělali v závěrečných štafetách. Vždyť na letošním mistrovství Evropy jsme měli všechny 4 štafety do 5. místa. A potvrdilo se i zde, že patříme ke světové špičce. Štafeta v kategorii para ve složení Pavel Dudík, Bohuslav Hůlka a Jana Kosťová  získala stříbrnou medaili a štafeta v kategorii open  závodící ve složení Jiří Kalousek, Libor Forst a Pavel Kurfürst byla čtvrtá. Zvítězili Švédi a Norové.

Velkou hvězdou šampionátu se stal Jan Furucz ze Slovenska, který si odváží stříbrnou medaili ze závodů v TempO a zlatou ze závodů v PreO.