Bajkerská mistrovství ve Zvánovicích
Dnes je 17.10.2017

MTBO

Uplynulý víkend nepatřil pouze orientačním běžcům, kteří měli své mistrovství v Lipnici nad Sázavou. Závodníci v MTBO se sjeli o 90 kilometrů severozápadněji ke Zvánovicím ve Středočeském kraji, kde měli mistrovství České republiky hned na dvou tratích – v sobotu na krátké trati a v neděli na klasice. Po oba dva dny se závodů účasnily čtyři stovky závodníků a panovalo příjemné slunečné, chvílemi až tropické počasí.

Sobotní middle

Závod mistrovství republiky na krátké trati přichystal závodníkům velmi náročnou trať. Poradit si museli nejen s náročnými technickými sjezdy, ale také s prudkými výjezdy, podmáčený až bahnitý terén sjízdnosti cest zajisté moc nepomohl. Nejrychlejší byl nedávný vítěz závodu světového poháru Vojtěch Ludvík, který najel téměř minutu a půl na druhého Jiřího Hradila. Ženskou elitu ovládla Martina Tichovská následovaná nadějnou mladou reprezentantkou Veronikou Kubínovou. Na třetím místě již měla výraznější ztrátu Kateřina Nováková.

Nedělní klasika

Nedělní klasika už odpustila závodníkům překonávání hlubokého údolí Zvánovického potoka, ovšem o to dále do severní části závodního prostotu je zavedla. Elitní muže čekalo 22,6 km vzdušnou čarou, takže se najelo téměř 40 kilometrů. Zajímavé je, že mezi závodníky byly velice malé rozdíly, mezi prvními pěti byly znatelně menší rozestupy než na sobotním middlu! Nejlépe zajel novoborský Kryštof Bogar, který o 19 sekund porazil Jiřího Hradila. Jak pro muže, tak pro ženy mohly tratě určitě být o něco delší – ženská vítězka Martina Tichovská strávila na trati pouze o 13 minut více než na middlu.

6. Paulíčková Renata 82:12 + 10:09

Nedělní stupně vítězů s dvojnásobnou mistryní republiky Martinou Tichovskou. Foto: cleverity.cz