Babí léto a oblastní žebříčky
Dnes je 21.11.2017

MTBO | Orientační běh | Trail O

Uplynulý slunečný víkend nabízel mnoho možností, kde si zaběhnout orienťácký závod. Ať už v TRAILu, MTBO či pěším OB. Vybral si snad každý, od Vodňan až po Ostravu.

Middle a sprint na Valašsku

Dva závody pořádal v sobotu Magnus Orienteering, tím prvním byl middle v bezprostřední blízkosti zříceniny hradu Helfštýn. V hlavních kategoriích vyhráli závodníci SKOB Zlín Michal Smola a Eva Pekárková. Na odpoledne se závodníci přesunuli do Valašského Meziříčí, kde byl na programu sprint. S ním se nejlépe vypořádal Jakub Glonek, který tak druhému Smolovi oplatil porážku z dopoledního závodu. Mezi ženami o 3 sekundy zvítězila Martina Vališová.

MČR a Český pohár TRAIL

Sobota patřila Českému poháru v Mladé Boleslavi v disciplíně pre-O, neděle pak MČR v Temp-O u Kutné Hory. Kdo si odvezl republikové zlato nám prozradil spolupořadatel závodů Pavel Kurfürst: “Slovenští bratři mistry ČR – že si jeden z bratrů Furuczů (registrovaných v ČR za oddíl Zákupy) odveze z MČR medaili se očekávalo, neboť oba patří ke světové elitě. Že si nakonec odváží dvě zlata je však velkým překvapením. Oba dosáhli shodného výsledného času po 45 úlohách měřených na čas s penalizací 30 vteřin za chybnou odpověď. Dušan Furucz měl v závodě 6 chybných odpovědí, Ján Furucz o 1 chybu víc, ale přesně o 30 vteřin rychlejší časy odpovědí.”

Noční sprint v Ostravě

V Dolní oblasti Vítkovice se odehrál noční závod ve sprintu. První místo patří polskému Tomaszi Jurczykovi a Markétě Sabelové.

Pod Černou Studnicí vyhrál Fürst a Štičková

Nové mapy se dočkal prostor u Jablonce nad Nisou, který již dlouho ležel ladem. Stavitel tratí Tomáš Kobr postavil náročné tratě ve velmi těžkém terénu, a tak není divu, že se hodně chybovalo. Skvěle zaběhl Matouš Fürst, kterému sekundoval pouze Martin Luštický (+0:27), třetí Váňa s Horákem ztráceli už přes 5 minut. Na trati D21L vyhrála Anna Štičková před turnovským duem Rufferová – Krafková.

Východočeský pohár pokračoval v Podkrkonoší

14. kolo Východočeského poháru hostily Martinice v Krkonoších. Orientační klub Jilemnice připravil zkrácenou klasickou trať v poměrně rovinatém terénu s řadou prostorových detailů. Vítězství si odnáší Petr Losman a Marta Fenclová.

Dvě etapy u Vodnaň

Tradiční Vodňanský kapr aneb Memoriál Antonína Reidigera našel letos útočiště v Bavorově. Do celkového pořadí se počítala sobotní klasická a nedělní zkrácená trať. Nejlepší v tomto víkendovém klání byli Jan Flašar (SK Praga) a Barbora Baldriánová (USK Praha).

MČR družstev + 2x Český pohár MTBO

Závěr sezony si ve Zbraslavicíh užili bikeři. Po 19 kolech Českého poháru vykrystalizovali na prvních místech naši reprezentanti Vojtěch Ludvík a Martina Tichovská. Nedělní MČR ovládli závodníci Slavie Plzeň (ve složení Hašek, Honnerová, Les Martin, Kubínová, Bouchal).

Více na webu závodu

Liga Vysočiny a Jihomoravská liga pokračovala v Košíkově

Na klasické trati suverénně zvítězila Vendula Horčičková a Marek Prášil.

Návrat na Bretschneiderovo ucho

Po čtyřech měsících se opět orientační běžci vrátili do terénu, kde se letos běželo MČR na krátké trati. Tentokrát ovšem prověřili, jak se dá v terénu plném kamenů, jam, výsypek a zatopených lomů  zaběhnout klasika – 12,4 km zvládl vítěz Osvald Kozák za 75:27, nejlepší žena Zdenka Kozáková strávila na trati 7,9 km 62 minut.