Akademické MS middle: Z našich nejlepší Kubelka
Dnes je 20.10.2018

OB ve světě | Orientační běh | 18.07.2018

Po včerejším závodě smíšených sprintových štafet, při kterém česká štafeta ve složení Šiková – Sýkora – Minář – Horčičková obsadila 12. místo, byl dnes na programu Akademického MS první individuální závod. Běžel se middle, kterého se zúčastnili i 4 muži a 4 ženy z českého reprezentačního družstva. Ukázalo se, že prosadit se na přední pozice proti skandinávským závodníkům, bylo nesmírně obtížné. Terén, ve kterém nechyběly ani kameny a bažiny, kladl nároky na přesné držení směru a dobrou volbu stopy.

Závodníci se musí umět vypořádat s teplotami atakujícími 30°C ve stínu (na fotografii níže Petr Horvát).

The competitors are under a really warm sun and First Aid team gives them a cold shower after the run. Respect for the runners for finishing the race and to First Aid for taking care of them!

Zveřejnil(a) WUC Orienteering 2018 dne Středa 18. červenec 2018

Ženy

Ženskou kategorii opanovaly jasně švédské běžkyně, v TOP 6 měly čtyřnásobné zastoupení. Na trati měřící 5,1 km vzdušnou čarou zvítězila Emma Bjessmo (SWE), která o 1:19 porazila Norku Marii Olaussen, o pouhé 2 vteřiny zpět byla další Švédka Johanna Öberg. Žádná z českých závodnic se nevyvarovala chyb, a tak bylo nejlepším výsledkem 16. místo Barbory Zháňalové se ztrátou 6:47, 18. skončila Vendula Horčičková. Magdaléna Tužilová a Anna Štičková skončily v 4., resp. 5. desítce výsledkové listiny.

Na K7 výrazně chybovaly 3 ze 4 českých závodnic

Muži

Mužská trať byla koncepcí velice podobná té ženské, navíc byla pouze o 900 metrů delší. Skandinávská dominance se opět potvrdila. Zvítězil Aleksi Karppinen (FIN) v čase 36:14, druhý Paul Sirum na něj ztratil pouze 7 vteřin, o dalších 11 vteřin zpět byl Håvard Haga (oba NOR). Tomáši Kubelkovi patřilo se ztrátou 4:27 15. místo, druhý nejlepší Čech Petr Horvát se těsně nevešel do TOP 20. Na sympatickém 26. a 27. místě se umístili Šimon Navrátil a Vojtěch Sýkora, kteří by při bezchybném výkonu mohli pomýšlet na lepší výsledek.