Adventní kalendář ’17: 4. den – Grand Prix Silesia
Dnes je 12.12.2017

Soutěž

Máme za sebou první tři soutěžní dny. První průběžné výsledky zveřejníme po pěti soutěžních dnech. Po včerejším stopování na ORISu vás dnes bude čekat něco z testů TSM.


Grand Prix Silesia, 20. – 22. 7. 2018, Přerovec

Prostory dvou podzimních kol Českého poháru, to jsou terény tradičního 3 – etapového závodu Grand Prix Silesia. Závodit se bude v lesním komplexu v půli cesty mezi Ostravou a Opavou. Oproti letošnímu Českému poháru bude centrum závodů ze severovýchodní strany mapy. Tratě se budou každým dnem postupně prodlužovat. V pátek se začíná krátkou tratí, v sobotu je na programu zkrácená trať a v neděli klasická trať. V sobotu odpoledne si pak mohou závodníci zaběhnout vložený sprint.


Pořadatelé připravují atraktivní hudební vystoupení ostravského interpreta. V okolí je spousta cyklostezek a míst k návštěvě (Bunkry z Ostravské operace, Důl Landek, Dolní Vítkovice, Svět techniky, Památník Ostravské operace, Zámek Raduň, Golf Kravaře, ….). Start a cíl bude jako obvykle dosažitelný na kole.

Pořadatelé Grand Prix Silesia věnovali do soutěže 2x startovné.


Na úvod si opět zrekapitulujeme předchozí den. Základem všeho bylo dostat se k výsledkům a startovkám závodu Rumpál v roce 2014. Buď jste mohli použít google (či jiný vyhledávač) a dojít přímo na web závodů, kde naleznete vše podstatné, nebo najít v ORISu příslušnou akci. To jste mohli buď přes funkci “Zobrazit kalendář” a dohledat si tam závod, nebo kliknutím na nějaký rok a v adresním řádku si přepsat datum na rok 2014. V celkových výsledcích si najít 27. člověka v H21. Zjistíte, že to je Radek Macka (LCE8110). Ve startovkách si najdete jeho čip 2020705.  Nyní ale už musíte chtě nechtě na ORIS, do sekce Ranking – přehled.  Zobrazit si výsledky ke 30. 6. 2013, vyhledáte si Radka Macku a zjistíte, že byl 352. Na závěr stačí rozkliknout jeho registračku a zjistíte, že jeho nejvyšší bodový příděl v daném rankingu byl 5922 bodů.
UPDATE: Na základě připomínek soutěžících (viz komentáře k tomuto článku) uznáváme u třetí soutěžní otázky i číslo 6318.

A pojďme na další den. Dneska vás čeká takový jednoduchý balíček 10 v jednom. Váš úkol je jednoduchý. Přiřadit vrstevnice vpravo k profilům vlevo. Opět odpovídejte do formuláře níže.

Za poskytnutí podkladů pro mapovou teorii děkujeme Liboru Zřídkaveselému (SK Žabovřesky Brno)

Pravidla soutěže

Facebooktwitter


  1. Kája says:

    Ahoj, jen malý dotaz. Pro ranking se v roce 2013 nepočítal celý rok, tedy od 1.7.2012 do 30.6.2013? Macka Radek 5.10.2012 – 6318 b. Oris to neukáže, jelikož je od roku 2013, nicméně na starých stránkách rankingu body z roku 2012 jsou. Viz http://www.orientak.cz/ranking/h21_1210.txt Dík na odpověď, ráda se poučím. 🙂

  2. -ury- says:

    Stejná poznámka k výpočtu rankingu.

  3. Musím, vesele a smutně zároveň, konstatovat, že máte pravdu. Tím, že zadání mělo být “vzděláváme se s ORISem”, tak jsem na staré rankingové stránky nekoukal. Všem, kteří napsali hodnotu 6318, uznáváme správnou odpověď a u mě budou mít velké, těžko říct jak významné plus. Jsem rád, že přistupujete k soutěži zodpovědně, byť to pro nás znamená i trošku ostudu, že jsme si to celé víc nepodchytili…
    Za O-News.cz Roman

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *